Kadınlar Neden Genç Erkek Sever?

2

Ünlüler dünyasından bir çok kadın kendinden küçük erkeklerle birliktelik yaşıyor. Anadolu’da “Kendinden yaşça büyük kadınla evlenen erkek zengin olur” deyişi bu olayın sadece şimdiye değil geçmişe de özgü olduğunu anlatıyor. Şimdilerde toplumda sıkça görülen yaşça büyük erkekle birliktelik, çiftler ünlü olunca daha dikkat çekici oluyor. Kadınların genç erkeklerle ilişkilerinin oldukça düzeyli olmasının nedenleri de merak edilen diğer bir konu… Bu konuda yurt dışında o kadar yaygın ki “kocasını beşikte büyütme” üzerine yapılan şakalar bile yapılıyor. 40-69 yaş aralığındaki her üç kadından biri, kendinden 10 veya daha fazla yaş daha küçük erkeklerle birlikte oluyor. 50 yaşlarındaki her 8 kadından biri, 40’lı yaşlarını yaşayan erkekleri tercih ediyor.

Neden yaşça küçük erkekler?
Kadınların kendinden yaşça küçük erkeklerle çıkmasının nedeni sandığınız gibi istediklerinde kapı dışarı edebilecekleri veya daha sabırlı
olmaları değil… Uzmanlara göre erkekler güven veren, sofistike ve başarılı yaşama sahip kadınlardan hoşlanıyor. Bunun yanı sıra, kadınlar 30’lu yaşlarında cinselliklerinin en uç dönemi yaşıyorlar ve genç erkekler bu dönemde yaşamlarına giriyor.

Bu trendin arkasındaki diğer nedenler

  • Kadınlar estetik cerrahi ve kozmetik ürünleri nedeniyle her geçen gün daha güzelleşiyor, jimnastik salonlarına giderek genç formlarını koruyor.
  • Boşanan, sevgilisinden ayrılan veya uzun süre yaşamdan ayrı kalan kadınlar flört etmekten büyük zevk alıyor.
  • Kadınların yaşça küçük erkeklerden gelecek garantisi sağlama, ihtiyaçlarını karşılaması gibi istekleri olmuyor. Birliktelikte eğlence, seyahat etme, arkadaşlık ilk önce geliyor.
  • Bazı kadınlar ise kariyerinden çok kendisiyle ilgilenen veya çocuklarına özen gösteren bir erkekistiyor. olabilir.
  • Yaşça küçük erkeğin kendisinden yaşça büyük bir kadınla birlikte olmasının sebepleri ise, çok daha ilginç, neşeli sohbet, maddiyat ve sekste daha deneyimli olması olarak gösterilebilir.
  • Oldukça esnek olan insan ilişkilerinde, bu durumun nedeni biyolojik yaşı önemsememek olabilir. Fiziksel cazibe ilişkinin başlamasını sağlayabilir. Geçmişte yapılan bir araştırmada da, 20 – 40 yaş aralığındaki kadınların erkek fotoğraflarında en çok ‘erkeklerin hangi yaşta olduklarını tahmin etmeye çalıştıkları, yaşlarını gösterip göstermedikleriyle’ ilgilendikleri görülmüş.

Toplumun olmazlarına aykırı sayılıyor
Toplumların güçlü ‘olmazsa olmazları’ vardır. Örneğin flört dönemi fazla uzatılmamalı, kişi kendisinden yaşça çok büyük birisi ile mutlu olamaz, kişi aynı yaştaki biriyle evlenmeli gibi. Aslında hiç bir şey bu şekilde kesin kurallara bağlanamaz. Uzmanlar, olgun kadın ve genç erkek ilişkilerinde anahtarın kadınların yüksek çekim gücü, enerjisi olabileceğine de dikkat çekiyor. Kadın kendi enerjisine yakın birini seçebilir. İlişkilerde enerjiler farklıysa acı verir ve kişiler arasında soğukluk başlayabilir. Enerjilerin uyuşması tercihi etkileyen te faktör değil. Aynı dili konuşmak ve yaşamların uyuşması da önemli bir neden olarak belirtiyor.

Kadınlar genç erkeklerle nerelerde karşılaşıyor?
Genç erkeklerle birlikte olan kadınlar, bu durumun bağımlılık haline gelebildiğini ifade ediyorlar. Kendilerinden yaşça küçük erkeklerle, bar veya gece kulübünde değil bir spor salonunda karşılaştıklarını belirtiyorlar.

Olgun kadın-genç erkek ilişkisine dair söylentiler
İlk söylenti kadının genç bir kadın yüzünden terk edilme olasılığı.. Küçük yaşta sevgilisi olan kadınlara söylenen ilk şey “Seni daha genç bir kadın için terk edecek”.. Yapılan araştırmalarda bunu yapan tek bir erkek bile olmadığı gözlenmiş. Genellikle erkekler ileri yaşlarda kendilerinden genç kadınlarla olmak için eşlerinden veya sevgililerinden ayrılıyorlar. Ancak bazı birlikteliklerde erkeklerin çocuk istemesi nedeniyle ilişkilerin bitebildiği de görülmüş.

İkinci söylenti ise, “Kadın, genç erkeği ayartmıştır”.. Ancak yapılan araştırmalarda ilişkiyi erkeğin başlattığı belirlenmiş.

Üçüncü söylenti de, “Bu ilişkinin asla sonu olmaz”.. Çiftler hakkındaki verilere göre bu tür birliktelikler 25 veya daha uzun yıllar sürebiliyor. Ortala birliktelik ömrü ise 13 yıl olarak belirlenmiş.

İlişkide maddi sözler yok
30 yaşlarındaki kariyer sahibi bir çok erkek son model arabayla bir çok kadına sahip olabilir. Geçmişteki hızlı özel yaşamından sıyrılarak daha sakin bir yaşamı tercih edebilir. Bir çok cinsel hastalıklarla mücadele ederek yaşamına devam ettiren bekar erkekler, kadınlara daha saygılı davranmaya başlarlar. Olgun kadınlarla birlikte olmak isteyen erkekler bu konuda kararlı ve mantıklıdır. Onlar kendilerine anne gibi davranacak veya çocuklarına eşinden daha çok zaman ayıracak bir kadın değil, kadınlığının farkında olan bir kadınla birlikte olmak ister.

Çocuk istememe de bir neden

Bunların yanı sıra çocuk sahibi olmak istemeyen erkeklerin de, sıkıntı yaşamamak için olgun kadınlarla birlikte olmak isteyebiliyor. Erkekler doğaları gereği hemen hemen ölünceye kadar üreyebiliyor. Bir erkeğin birlikte olduğu kadın ölünceye kadar onunla birlikte olması ve daha sonra genç bir kadından çocuk sahibi olması mümkün. Şimdi, etrafınızda sizinle birlikte olmak isteyen genç ve yakışıklı bir erkeğin olup olmadığına bakmaya ne dersiniz?..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.