Düğün Hazırlıkları Başlasın…

0

Yazın gelmesiyle birlikte, malum düğün sezonu da açıldı. Çiftler bu dönemde doğal olarak herşeyin en iyisini yapmaya çalışıyorlar. Ancak sakınan göze çöp batar derler, evliliğin verdiği heyecanla atladıkları şeyler olabiliyor. Öncelikle şunu söyleyelim evlenmeyi düşündüğünüz tarihten en az 10 ay önce hazırlıklara başlamak gerekiyor. Aksi takdirde acele ile yanlış seçimler ya da süre yetersiz olduğu için hayallerinizden vazgeçmez zorunda kalabilirsiniz.

Düğün Hazırlıkları Listesi:

Çiftler ilk olarak nasıl bir düğün istediklerini birbirlerine net bir şekilde ifade etmeli ve 2 tarafında istediği şekilde, düğün konseptine ortak bir şekilde karar verilmeli.
Düğün hazırlıkları için bütçe planlaması yapın. Aşağı yukarı neye ne kadar harcayacağınızı yazın. Bu şekilde neyi ekleyip, neyi çıkaracağınızı daha iyi gözlemlersiniz.
Nikah günü almak için, gerekli prosedürleri öğrenin ve belgelerinizi tamamlayın. Ne kadar erken gün alırsanız, o kadar iyi olacaktır.
Düğün mekanı arayışına başlayın. Son 2-3 ay kala istediğiniz yerler dolu olabilir. Mümkün olduğunca mekana erkenden rezervasyon yaptırın.
Eğer organizasyon firması ile çalışmak isterseniz, 2-3 gününüzü organizasyon şirketlerine ayırın. Tam olarak beklentilerinizi belirtin ve size en uygun olanını seçin.
Gelinlik bakmaya başlayın. Eğer diktirmeyi düşünüyorsanız 6 ay öncesinden modele karar vermeniz gerekiyor ki son dakka süprizleri yaşamayın.
Gelin ayakkabısı, çiçeği, kullanacağınız aksesuarları alın.
Düğün esnasında almak istediğiniz hizmetlerin lisetisini (fotoğraf, video vs.) yapın. Bir an önce rezervasyon yaptırmakta fayda var. Son anda bulduğunuz fotoğrafçı çok başarılı olmayabilir.
Davetli listesini aileleriniz ile birlikte hazırlayın.
Kına gecesi yapmayı düşünüyorsanız, nerede, ne şekilde yapacağınızı kafanızda belirleyin ve 3-4 gününüzü kına hazırlıkları için ayırın.
Alyanslarınızı seçin ve siparişini verin.
Balayı için araştırmalar yapın ve ortak olarak karar verdiğiniz yere rezervasyon yaptırın.
Düğünde çalmak istediğiniz şarkıların listesini yapın. Girişinizde çalan şarkı en önemli anlardan biridir.
Davetiye ve nikah şekeri seçiminizi yapın ve şiparişinizi verin.
Düğün pastası seçimini yapın ve siparişinizi verin. Aklınızda bulunsun bu sene cupcake ler çok moda 🙂
Birkaç saç modeli belirleyin ve kuaförünüze 2-3 kez provaya giderek hangi modeli istediğinizi netleştirin.
Makyajınızı yaptıracağınız yeri ya da kişiyi ayarlayın.
Düğünde masa düzenini oluşturun. Aynı masada oturacak kişilerin birbirleriyle uyumlu olmasına dikkat edin.
Düğünden 1 gün önce bahşiş vereceğiniz kişiler için zarflarınızı hazırlayın.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.