Yılbaşı Gecesi Ne Yapalım?

1

Yılbaşı gecesi herkesin eğleneceğini tahmin ettiği ama genellikle sıkıntılı geçen bir gecedir.Bunu kafanıza sokun!

Yılbaşı gecesi herkesin eğleneceğini tahmin ettiği ama genellikle sıkıntılı geçen bir gecedir. Evet öyledir! Benim hep öyle olmuştur. Sizinkiler hiç olmadıysa o sizin beceriksizliğinizdir.

Normal zamanda yemeğe bile gitmeyeceğin bir yere, normal zamanda ödeyeceğinin iki veya üç katıı ödeyerek gittiğin mekanların gecesidir yılbaşı gecesi… Servis kötüdür, bir keşmekeştir gider. Her mekan tıklım tıkış bir hale gelir. Yemeğin kalitesi, servisin kalitesi düşer… Sinir içinde eğlenmeye çalışırsın. Garsonlar neredeyse üstüne çıkıp servis yapmak zorunda kalırlar. Bir tek ben mi yaşıyorum bunları?

Bir eğlence tutkusu sarar insanı. İlla eğlenecek! Alt tarafı dünya büyük turunu tamamladı. Ve bunu binlerce yıldır yapıyor… Ama yok!

Biz para harcadığımız, en afilli yerlere gidip dağıtmak üzere kendimizi hazırladığımız ve çoğunlukla hayal kırıklığına uğradığımız geceye yılbaşı gecesi deriz.

Yılbaşı gecesine fazladan anlamlar yüklediğimiz için oluyor. Saat tam 00:00’da herkesin birbirini öpmesi, sarılması, kucaklaması ve ardından haydi eller havaya…

Sabah kalktığında şehrin ölüm sessizliğine büründüğü 1 Ocak… Sen aynı sen! Değişen bir şey yok. Dünya yine dönmeye devam. Bir kerede tersten dön kardeşim, eğlendiğimize değsin.

Ev eğlencesini seçmenizi tavsiye ederim. Zira yılbaşı geceleri senelik gece eğlencesi hakkını bu geceye saklayan bir takım magandanın sokağa çıktığı gece olduğundan tatsızlıklar diz boyuna ulaşabiliyor.

Çıkmayın kardeşim dışarıya!

Ben evde oturacağım! Siz de evde oturun, çekimi önceden yapılmış o yaratıcılıktan yoksun eğlence programlarını izleyin televizyondan… Sıkıntıdan patlaya patlaya tombala oynayın!

Yetişkinlik tecrübem boyunca tek bir yılbaşı gecesi bile eğlenmedim. Yine geliyor o lanet gece…

Ancak geleneği bozmayayım, yeni yılınızı en içten dileklerimle kutlayayım. Yeni bir sayfa açarmış gibi yapın ama göreceksiniz olmayacak! Kahpe kader işte!

Sevgiler, selamlar,

cadıtor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.