5 Dakikada Gerçek Aşkın Ne Olduğunu Anlayın

0

AŞK.Her yerde sürekli duyduğumuz bu kelimede neyin nesi.Neyi ifade ediyor yada neyi anlatmaya çalışıyor insanlara.
Ben biliyorum ne olduğunu…Durun da size anlatayım;

Hayatınızın her köşesinde sevdiğimiz yada sevdiğimizi sandığımız insanlara rastlamışızdır.Gerçekten aşk olmayan aşklar, yürümeyi öğrendikten bir zaman sonra başlar .Lisenin bitimini kadar devam eder.
Küçük yaşlarda insanlar genellikle kendinden büyüklere aşık olurlar.Onların o kadar çok ilgisini çeker ki o kişi, ona büyük bir ilgiyle bakarlar.İçlerinde garip bir his.Ve hemen kendi kendilerine bir muhabbete koyulurlar.

– Yoksa aşık mı oldum.
– Evet galiba öyle.
– Ben ona sırılsıklam aşığım.Of Allah’ım!

Aslında bunlar aşk falan değildir.Sadece kişiye karşı uyanan hayranlık duygusudur.O halde gerçek aşk nedir?
Gerçek Aşk karşındaki kişiyi tüm özellikleri ile
kabul etmektir.Onu sırf o olduğu için beğenmektir.Üzerinde şık kıyafetler olduğu için değil.Ya da popüler olduğu için değil.
Lise de çıkan bir çifti düşünün.Bir yemeğe gidecekler ve hazırlanıyorlar.Zaten meselede bu ya.Neden hazırlanıyorlar.Halbuki seni olduğun gibi kabul
eden biriyle yemeğe çıkacaksın.Hepsi bu.Ama bu böyle olmaz.Şahıs yemeğe çıkmadan önce kendi kendine aynen şunları düşünür.

– Bugün yemeğe çıkacağım.En şık elbisemi giymeliyim ki beni beğensin.
– Heh buldum! Siyah elbisemi giyeyim.
– Aaaaa! Olmaz!
– Onu geçen buluşmaya gittiğimde giydim.Aynısını giyip gitmek olmaz.
– Diğer elbiselerimin de hiçbiri şık değil.
– Ya hadi elbiseyi bir yerden buldum diyelim yemek meselesini nasıl yapacağım!
– Evde annemin hazırladığı yemekleri elle veya çatalla yiyiveriyordum.Fakat gideceğimiz yerde bıçak falan verecekler.Kullanmayı da hiç bilmem.Yediğim yemekten de bir şey anlamam.Yemeği geç, sevgilim hakkımda neler düşünür orası vahim.”Daha çatal bıçak kullanmayı bile bilmiyor.yemeği rezil etti” falan derse ben ne yaparım.Ben şimdi bir de heyecanlanırsam olacakları düşünmek bile istemiyorum.
– Allah’ım ne yapacağım ben !!!

İşte bahsettiğim şey bu.Aşk yemeğe çıkıldığında ne giyeceğim, ne yapacağım demekten ziyade gerçek kişiliğini ortaya koymaktan çekinmemektir.
Yani aşk dizilerde olduğu gibi tozpembe değildir.
Aşkın ilerleyip evliliğe kadar gittiğini varsayalım. Sizin hastalığınızdan tiksinen bir eşini olduğunu düşünsenize.Bu size 2 şey getirir.Birincisi pişmanlık ikincisi mutsuzluk.Şimdi gelin de hayattan keyif alın bakalım.

Bonus : İlk Görüşte Aşk Söz konusu mu ?

Gerçek aşk ilk görüşte olmaz.İlk görüşten kastım; ilk görüşte Jennifer Lopez’i gören 10 erkekten 9 u aşık olur.Yada Brad Pitt’i gören 10 kızdan 9 u.Anca bir elektriklenme olabilir.Buna da ilk görüşte aşk adını takmak yanlış olur.Halbuki aşk alışkanlıktır.Vazgeçememektir.

Gerçek aşkın ne olduğunu bu metni okuduktan sonra çıkaracağınızdan eminim …

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.