Karşı konulamaz olmanın 5 yolu

Dedikodu değil bilimsel araştırmalardan derlenen sizi karşı konulamaz yapacak 5 şey…

 

ESPRİ YETENEĞİ

‘Komiklik’ aynı biçimlerde olmasa da hem kadın hem de erkek için seksi… Kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanırken, erkekler de kendilerine gülen kadınları çekici buluyor.

Espri yeteneği zekaya işaret ettiği gibi ortamı ısıtmaya da yardımcı oluyor.

Daha seksi olabilmek için erkeklerin ‘şakalar’ konusuna çalışması, kadınların ise erkeklerin şakalarına biraz da fıkırdaması gerekiyor.

BEĞENİLMEK SEKSİDİR

Eğer birinin ilgisini çekmeye çalışıyorsanız, onunla ilgilendiğinizi göstermeniz gerekiyor.

Aşık olan insanların yüzde 90’ı sürecin başlamasını ‘karşı tarafın ilgisine’ bağlıyor.

Fakat diğer taraftan elde edilmesi zor biri izlenimi de sizi karşı konulmaz kılıyor. Yani karşı tarafa ‘elde edilmesi zor biriyim ama sana ilgi duyuyorum’ hissini geçirmeniz gerekiyor.

KONUŞTUĞUN KONULAR

Sıradan sohbetler sizi seksi kılmaz. Kişisel ve duygusal konuları konuşmak daha kuvvetli bir bağ kurulmasını sağlıyor.

Samimi ve duygusal bir 40 dakikalık konuşmanın yarattığı yakınlık, yıllar süren pek çok ilişkiden de daha kuvvetli.

Çok stres olmaya, söze nasıl gireceğinizi düşünmeye de gerek yok. Bir araştırma gösterdi ki eğer bir kadın, bir erkekten hoşlanırsa onun giriş cümlesinden çok neler söylediğine dikkat ediyor.

KARAKTER SEKSİDİR

Dürüstlük hayattaki en pozitif özelliklerden biri kuşkusuz. Uzlaşmacı ve dürüst insanlar çok daha iyi bir eş ve ebeveyn olurken, uzlaşmaz ve dürüst olmayan kişilerin çok daha fazla sayıda seks partneri oluyor.

Daha ileri yatırım için ise kaliteye bakmak gerekiyor. Eğer konu evlilik ise karşınızdakinin düzenli, organize ve kolay anlaşılan biri olduğundan emin olun. Evlilik için gerekli zihniyet bu çünkü.

NASIL HİSSETTİRDİĞİNİZ SEKSİ

Araştırmalar gösteriyor ki biz aslında bir kişiye değil, onunlayken nasıl hissettiğimize aşık oluyoruz. Buna ‘duygusal buluşma’ da denir. Bize o duyguyu neyin hissettirdiğini söylemekte o kadar da iyi değiliz ancak o duyguyla herhangi bir şey arasında bağ kurmakta iyiyizdir. Heyecanlı, uyarılmış ve canlandırılmış hissettiğimizde bunu etrafımızdakilerle açıklarız, nedeni onlar olmasa da.

İLK BAKIŞTA AŞK SEKSİ

Aşk hakkında henüz her şeyi bilmesek de bilimsel olarak da ‘ilk görüşte aşk’ var ve kanıtlanmış durumda.

İlk Görüşte Aşk kitabının yazarı Dr. Earl Naumnn, farklı ırklardan, kültürden ve geçmişten gelen 1500 kişiyle yaptığı araştırmada, ilk görüşte aşkın hiç de nadir bir tecrübe olmadığını tespit etti. Hatta eğer inanıyorsanız yüzde 60 ihtimalle başınıza da gelecektir. İnsanların üçte ikisi ilk bakışta aşka inanıyor ve bunların yarıdan fazlası kendi tecrübesini anlatıyor. Ve bu kişilerin yüzde 55 ilk görüşte aşık olduğu kişi ile evlenmiş. İnanılmaz olan ise bu çiftlerin dörtte üçü hâlâ evli!

Yazı Time dergisinden derlenmiştir.

Yorumlar (0)
Yorum ekle