AskTurka.Com

Yüzünüze Göre Kaş Şekli Belirleme

Yüzünüze Göre Kaş Şekli Belirleme

yüzünün en önemli detaylarından birisi kaş şekilleridir. Kaşlarınız, en az saçlarınız kadar genel havanızı etkileyecek, ifadelerinizin diğer insanlar tarafından nasıl algılanacağına yön verecektir. Yanlış kaş alımları yapıldığında, daha sert ya da olgun görünebilirsiniz. Yüz hatlarınıza göre kaş alımları ve renklendirme yapıldığında ise doğru bir görünüm yakalayabilirsiniz. Öncelikle hangi yüz hattına sahip olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir.

Oval Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Oval yüzler, yüzün genişliği ile uzunluğu orantılı olacak şekilde; aşağıya doğru uzayan, küçük çeneli, elmacık kemikleri belirgin yüzlerdir. Bu yüz tipine sahip olanların kaşlarını yanlara doğru mümkün olduğunca uzun tutmaları gerekmektedir.

Kare Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Kare yüz şeklinin hatları çok keskin ve belirgindir. Bu yüzden soft bir görünüm için kaş şekillerinin yuvarlak ve kavisli formda olması uygun olacaktır.

Kalp Şeklinde Yüz İçin Kaş Modelleri

Kalp şekilli yüzlerde, çene üçgen şeklindedir. Yüzde daha orantılı bir görünüm elde etmek için; göz hizasında, kısa ve kalın kaş şekilleri tercih edilmelidir. Yanlara doğru uzayan kaşlar çenenin daha da küçük görünmesine sebep olabilir.

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Yuvarlak yüzlü bayanlar, dolgun yüz hatlarına sahiptirler. Estetik bir görünüm için, belirgin ve kavisli bir kaş modeli uygun olacaktır.

Uzun Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Uzun yüzlere sahip çalışanları kaş modellerinde; düz, kavissiz ve kalın kaşlar tercih etmelidirler. Kavisli kaşlar yüzün daha da uzun görünmesine neden olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.