Yüreğim yüreğine değdi mi ?

İsteyerek,bilerek sevdi seni yüreğim…Sıcak bir akşam karanlığında meleklerden aldım ben seni..maviliğine aşık oldum ben senin,gözlerinin karalığına,onlarca kişinin arasında bir saniyeye sığdırdığımız yıllarımızı sevdim ben..Ne diyeyim ilk öptüğüm de alnından, duyduğun heyecana,dudaklarının tadına aşık oldum ben..

 

 

Şimdi sana ait bir şey bulurum umuduyla bu eski şehrin nöbetini tutuyorum.. Sıcaklığın yok artık karakızım ,bu yerler sensiz anlamsız ve karanlık..

 

 

Okyanusların suskunluğuna bıraktığından beri beni,sadece geceleri nemli gözlerle bakabiliyorum yıldızımıza..Her gece inan ki nefes alabildiğim her gece ,gemisini terk etmeyen kaptan misali son seferimi yapmakta olduğumu hissediyorum..Belki de yenilgimizin tek şahidi bu şehri bırakmamam sırf bu yüzden.. Hiç bırakamadığım bir sevdanın beni niye üşüttüğünü bile anlayamıyorum.. Aylar geçti, hasretinin üstünden bak karakızım ben, hâlâ beni bırakıp gittiğin yerde kaldım.. Ömrüme bedel bir sevda yaşadım seninle ama ben bir çift göze takılı kaldım..

Bir Cevap Yazın