Yükselen Burç Hesaplama

0

Yükselen burç, doğum anında kazandırılan hem karakteristik hem de fiziki özellikleri tanımlamaktadır. Bu özellikler hayatta süregelen yarışta kullanılmak üzere verilmiştir. Tüm bu özellikleri aslında “Ben”i oluşturmaktadır. Birey olarak sahip olduğumuz özellikleri tanımlar. Diğer insanlardan ne kadar farklı olduğumuzu, var olan özgürlüğümüzü bize göstermektedir.

Yükselen burç Astrolojinin temel özelliklerinden birisi olarak görülmektedir. Kendi burcumuz dışında doğduğumuz anda ufukta yükselen burcunda özelliklerini taşırız. Bu saat ve gün olarak değişim gösterir. Kimi insanın yükselen burcu Koç, kimisinin de Terazi olabilir. Tüm bunlar doğum günümüze ve saatimize göre değişir. Hal böyle olunca taşıyacağımız özelliklerde değişim göstermektedir.

Yükselen burç bize ruhsal, kişisel, fiziksel özelliklerimizi gösterir. Sergileyeceğimiz tavırları, yükselen burcumuzun özelliklerine bakarak öğrenmek mümkündür. Doğum anımızda ne tür özellikler ile donatıldığımızı öğrenmemizi sağlar. Kendimize olan güvensizliğimiz ya da güvenimiz de bu durumdan etkilenmektedir. Yükselen burç bizde bulunan özellikler üzerinde çok büyük etkiye sahiptir. Bizi, biz yaptığını söylemek mümkündür.

Yükselen burç Astrolojik olarak bize aşk hayatımız ya da fiziksel ilişkileriz konusunda eğilimlerimizi göstermektedir. Ne kadar romantik olduğumuz ya da maço olduğumuz, kıskanç olduğumuz ya da olmadığımız konusunda bize bilgiler vermektedir.

Yükselen burç doğum anımızda, ufuk çizgisinde yükselen burca denilmektedir. Yönetici gezegenimiz ve Ay ile hareket etmektedir. Hayata olan bakış açımızı bize gösterir. Yaşananları nasıl değerlendirdiğimizi ya da nasıl karşıladığımızı, ne gibi anlamlar yüklediğimizi söylemektedir. Tüm bu özellikler yükselen burcun değişiklik göstermesi ile değişmektedir.

Yükselen burç birçok konuda ne kadar yetenek sahibi olduğumuzu öğrenmemize de yaramaktadır. Aile bağlarına ne kadar bağlı olduğumuzu, ne kadar zeki olduğumuzu bize gösterebilir. Yapmaktan zevk aldıklarımızı ya da yapmak istemediklerimi yükselen burç sayesinde öğrenmek mümkündür.

Yükselen burç ayrıca sosyal çevre ile ne kadar uyumlu olabileceğimiz konusunda, nasıl yerlerde takılmak isteyeceğimiz ve istemeyeceğimiz konusunda bilgiler vermektedir. Hayatımızda merak ettiğimiz her şey hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.