AskTurka.Com

Rüya Tabiri – İ –

Rüya Tabiri

Rüyada izmarit balığı görmek, zarara uğrayacağınıza tabir edilmektedir.   Rüyanızda izmarit balığı satın aldığınızı ya da yediğinizi görmek, işe yaramaz bir dostunuz yüzünden zarara uğrayacağınıza işarettir.
Rüyada sigara izmariti görmek, boş bir hayat sürdürdüğünüze delalet etmektedir.   Bir kimse rüyasında, kül tabağı içerisinde sigara izmariti görmüş ise, günlerini boşa harcadığı manasına gelir. Tabla içerisine yığılmış sigara izmariti görmek, fayda getirmeyecek işler peşinde koşmaya işarettir. sigara izmariti görmek, üzüntüye yorumlanır.
Rüyada izci olduğunu gören kişi, kalabalık bir topluluk ile yolculuğa çıkar. İzci görmek güzel ve hayırlı bir yolculuk ile tabir edilir. Kendisini izci olarak gören kişi, istediği bir yolculuğa çıkacak demektir.
Rüyada birinin izini sürdüğünüzü görmek, saklı kalan bazı konuların açığa çıkacağına tabir edilir.   Bir kimse rüyasında tanıdığınız birinin izini sürdüğünüzü görmek, gerek o kişinin gerekse sizin gizli kalan bazı sırlarınızın ortaya çıkacağına tabir edilir. Rüyada iz sürmek, dini bilgilerinizi artıracağınıza veya din alimlerinin izinden gideceğinize işaret eder. 
iz
Rüyada bir izi takip ettiğini görmek, yeni işlere atılacağınızı işaret eder. İnsan ayağının izini görmek, kişinin hayat ve inanışına, hayvan izleri ise nefsin zararlı isteklerine delalettir. Rüyada iz sürmek, salih kişilerin yolundan gitmek anlamına gelir. Rüyada görülen ayak izleri geçmişte kalan olayların yeniden canlanacağına işarettir.
Rüyada iyilik yaptığını gören kişi sevinecek demektir. Rüyasında iyilik gören sağlam bir dost kazanacak anlamına gelir. Düşmüş bir insana iyilik yapmak hayır ile yorumlanır. Düşmana iyilik yapmak daha da hayırlı bir rüyadır. Rüyasında iyilik yapan kişi kötülüklere tevbe eder. Rüyada görülen iyilik, zalimlerin işten alınıp, adil kimselerin tayin edilmesine işarettir.
Rüyasında birini ittiğini gören kişi, bir insana iyilik yapar ve destek olur. Rüyada kendisinin başkaları tarafından itildiğini gören kişi ise çok güçlü biri tarafından müşkülünden kurtulur. Fakat itilen kimsenin yere düşmesi o kişiye fazla güvenilmemesi gerektiğini işaret eder. Başkalarının itişip kakıştığını görmek, çevrenizdekiler ile ilgili gizli bir durumu öğrenmeniz ile...
Camide itifaka girdiğini gören kimse hayır ve iyiliğe sarılır. Rüyasında itifaka giren kimse terk edilmiş sünnetleri varsa hepsini tamamlar. Şayet rüyayı gören kişi erkekse namuslu bir kadın ile evlenir. İş yerinde itifaka girdiğini görmek, kendini dünya işlerine verip, ahireti unutmak anlamına gelir. Kilise itifaka girdiğini gören bir erkeğin nefsi zina...