Önce kalbini verdi, sonra kalbini çaldı;

0

1989’da 11 yaşındaki bir İspanyol çocuk geçirdiği kazadan sonra komaya girdi. Ailesi kalp ve akciğerini bağışladı. Organlar, iki çocuğun hayatını kurtarmak için İngiltere’ye gönderildi. Bu çocuklar 14 yaşındaki Robert Wyne ile 15 yaşındaki İsveçli Jenny Pauilind’ di. İngiltere’ de aynı hastanede yatıyor ve organ naklini bekliyorlardı. Akciğer Robert’e, kalp ise Jenny’ nakledilecekti.

    Ameliyatı yapacak olan ekip, Robert’ e sadece akciğerini değil kalbini de nakletmeye karar verdi. Böylece vücudun organları kabul etmesi kolaylaşacaktı. İspanyol kalbi ve akciğeri Robert’e başarıyla nakledildi. Robert’in kalbi ise Jenny’ye nakledildi. İki çocukta hayata dönmüştü.

       Robert ve jenny’nin aileleri hastane koridorlarında tesadüfen tanıştı. Birbirlerinin adreslerini aldılar. Ve 11 yıl sonra bu iki aile İrlanda’da bir araya geldi. Artık Robert 25 , Jenny 26 yaşındaydı. Ve Robert yıllar önce kalbini verdiği Jenny’ye görür görmez aşık oldu. Yıllar önce kalplerini birleştiren bu iki genç bu kez büyük bir aşkla birleşmişti.

     15’lik sevgilisi için bir ay dolapta bekledi;
      ABD’li asker Jeffrey S.Martin (26), chat yaparken 15 yaşında bir kızla tanıştı. Aylar süren chatten sonra Martin kızı görmeye karar verdi. Birliğinden firar edip, kızın Ohio Mount Vernon daki evine gitti. Anne ve babasına görünmeden gizlice eve giren Martin , genç kızın elbise dolabında 1 ay boyunca yedi, içti, uyudu. Evde kaldığı süre içinde kızla cinsel yakınlık kuran asker,sevgilisinin çıplak fotoğraflarını çekti.

      Martin’in foyası, kızın annesinin işi gitmeyişiyle ortaya çıktı. Kızının bluzlarını yerleştirmek için dolabın kapısını açan anne Martin’i yakaladı. Martin hakkında küçük bir kıza cinsel taciz suçundan 9,5 yıl hapis cezası istendi.
     

Dünyada garip seks yasaları:

      Kolombiya’da Cali’ de genç kızlar evlenip kocalarıyla ilk kez cinsel ilişkide bulunurken olay kızın annesi tarafından izlenir. Anne olayı şahitlik etmek zorundadır.

     Bahreyn’ de erkek bir doktor bir kadının jenital organını muayene edebilir ama muayene sırasında jenital organla direkt olarak bakması yasaklanmıştır. Sadece bir ayna yardımıyla muayenesine izin verilir.

      Guam’da erkekler için değişik bir meslek vardır. Bu mesleği yapan erkekler şehir şehir gezerek bakire kızlarla para karşılığı ilişkiye girer ve bekaretlerini bozarlar. Bunun nedeni ise, Guam yasalarına göre bakirelerin evlenmesi kesinlikle yasaklanmıştır.

     İngiltere’de Livirpool’da sadece tropik balık bağazalarında üstsüz satıcı kadınların bulunabilmesine izin veren bir yasa vardır.

     Bolivya’da Santa Cruz’da erkeklerin bir kadın ve onun annesi ile aynı anda seks yapması yasaktır.
      Birde bunlar var;

     Her gün dünyada 120 milyon cinsel birleşme oluyor. 910 bin kadın hamile kalıyor.
     Günde 400 bin doğum ve 150 bin gönüllü kürtaj gerçekleşiyor.

     Her yıl 600 bin kadın hamilelik veya doğum sırasında yaşamını yitiriyor.
     Her gün bir milyon insan cinsel yolla mikrop kapıyor.
     Boşanmaların çoğu cinsel uyumsuzluk ve sadakatsızlıktan kaynaklanıyor.
     Dünyadaki erkeklerin yüzde 23’ü sünnet oluyor. Çeşitli kıtalarda her yıl 2 milyon kişi sünnet ediliyor.
     Eşcinseller dünya nüfusunun yüzde 3,5 oluşturyuor.
     Japon erkeklerin yüzde 40’ı kaşlarını alıyor.
     Zengin ülkeler, fakirlere oranla cinsellik konusunda daha liberal yasalar ve yöntemleri benimsiyor.
     Hong Kong da erkekler prezerfatiflerini genelde ayakkabılarının içine saklıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.