AskTurka.Com

Küsmedim ki barışalım

Küsmedim ki barışalım

A95797CB246D9FD65EAB4B2A5625B[1]

Ben sana küs değilim, hiç küsmedim. Kırılmışlığım var sadece, haklıyım ve en azından sen de bunun farkındasın. Ben başka türlü bir kadın değilim, sadece kadınım, kalbimin bir yanı hep rüzgarlı yani.

 

Kırgınlığım ise, belki bir bahar sabahı geçer, kim bilir? Belki sen bir sabahı bahara çevirirsin, belli mi olur? Bir gece, hiç ummadığım bir anda çıkıp gelirsin, mevsim kıştır, bahara döner, evimi çiçek kokuları sarar belki.

Bir kadının kalbini almak kolaydır aslında, bir güneş doğsa diner fırtına. O kadar zor değil gülümsetmek kalbimi, sen yeter ki iste, bence bulursun gönlüme iyi gelen çareyi.

Oysa ben sana kocaman bir kalp sundum. Becerebilseydin, uzun uzun dinlenirdin kollarımda. Yorgunlukların, telaşın, soruların dinerdi bir süre ve hiç farkına varmadan cevaplarını bulurdun aradıklarının.

Bir kadının nasıl sevdiğini öğrenirdin mesela, bir ömrün hikayesine şahit olurdun, hiç duymadığın şarkılar dinlerdin farklı dillerde ve hiç öpülmediğin gibi öpülürdü dudakların. Sen hiç bilmediğin sevdalarda büyürdün ve o zaman anlardın sevilmenin nasıl bir lüks olduğunu.

Birini aramamak tercihtir, birini aramak ise önüne geçemediğin bir istektir. Onu özlediğinden, sesini duymak istediğinden, ihtiyacın olduğundan ararsın. Bir kadını aradığında, onun senin için varlığını anlamlandırırsın.

Aramamak bir tercihtir. Aramamaya dayanabilecek gücün var demektir. O kadar da özel olmamıştır, o kadar heyecan vermemiştir, o kadar da önemli değildir.

Velhasıl gece sözlü adam, ben sana küs değilim ama biraz kırgın olabilirim. Bir kadının tebessümünde gizlenen kırgınlığı silmeyi istemek de bir tercihtir. Karar vermen gereken, bununla uğraşmaya değip değmeyeceğidir…

Candan Ünal

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.