AskTurka.Com

Kötü Sevgili Kalp Hastığı Yapıyor

1.307

Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/pasktur3/public_html/wp-content/themes/yaren/lib/aq_resizer.php on line 180

Araştırmalara göre,yalnız yaşayan kadınlar kötü ilişkisi olan hemcinslerinden daha sağlıklı…
İsveçli araştırmacılar,kötü ilişkilerin kadınların kalbine zarar verdiğini ileri sürdüler.İsveç’in Stockholm kentindeki Karolinska Enstitüsü’nden araştırmacılar,kalp hastası kadınların, stresli ilişkileri yüzünden hastalıklarının yinelenmesi riskinin üç katına çıktığını bildirdiler.

Stresli bir işin, erkeklerin kalp sorunlarını kötüleştirdiğini kaydeden araştırmacılar,kadınlarda kalp hastalığı konusundaki ana faktörün, işlerindeki değil ilişkilerindeki stres olduğunu vurguladılar. İsveçli araştırmacılar, 30 ile 65 yaş arasındaki 292 kadın üzerinde 5 yıldır yapılan çalışmalar sonucunda,kötü ilişkileri sonucunda 187 kadının kalp hastası olduğunu, 52’sinin kalp rahatsızlığından ya da kalp krizinden öldüğünü, diğerlerinin de ameliyat olduğunu ortaya çıkardıklarını belirttiler.
Araştırmacılar, yalnız yaşayan kadınların, kötü ilişki içinde olan hem cinslerinden daha iyi durumda olduklarını ifade ettiler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.