AskTurka.Com

Karışık Aşk Dolu Müzikler

Karışık Aşk Dolu Müzikler

 

Ruhun en öncelikli gıdalarından olan müziğin bugün yüzlerce çeşidi, binlerce varyasyonu ve yüzbinlerce seslendireni bulunmakta. Her dinleyicinin birbirinden farklı müzik zevkleri var ve bu zevkler de dinleyicinin anlık duygusal değişimlerine göre de değişebiliyor. Ne zaman, hangi türü, kimi, ne şekilde dinleyeceğine karar vermeyenlerin ise en güzel yöntemi karışık aşk müzikleri. Zaten kararsızlığın doğurduğu karar, ortaya karışık olmaz mı bizim ülkemizde?

 

Dinlediğiniz ve size iyi gelen müzik türü her ne olursa olsun bir noktada sabit kalamaz ve değişiklik ararsınız. Statik olmayan insan psikolojisine statik bir anlayış ile müzik dinlettirmek faydadan çok sıkılma ve beraberinde zarar getirecektir. Müzik ve psikoloji doğrudan ilgili iki kavram olduğuna göre insan psikolojisinin değişkenliği, duygulara göre şekil alan psikolojik hareketliliği dikkate aldığımızda, müziğin de bu değişikliklere uygun şekilde hareketli olması gerektiği apaçıktır. Türküler, pop şarkılar, arabesk, klasik ve nostaljik parçalar, tasavvufi esintiler gibi daha teferruata indikçe çoğalan müzik dalları arasında her birinin duygularımızda hitap ettiği nokta birbirinden farklıdır.

 

Söz konusu farklılık neticesinde bir müzik için karar vereceğimize bizce en uygunu aşk ve duygusal müzikler derlemelerini tercih ederek ruhumuzun her bir noktasına hitap edecek farklı şarkıları arka arkaya dinlemektir. Bunun için kendi müzik arşivinizden karışık derlemeler, video paylaşım sitelerindeki hazır karışık listeler yahut müzik dinleme sitelerindeki hazır listelerden tercihler yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.