Karın Yağlarını Gizlemek İçin İpuçları

İnatçı göbek yağlarından kurtulamıyorsanız bazı oyunlarla göbeğinizi saklayabilirsiniz.

Göbek yağları pek çoğumuzun sorunu. İnatçı göbek yağlarından kurtulmak için çok büyük bir istikrar gerekiyor. Yaptığımız diyet ve sporlar dümdüz bir karın için yeterli olamıyor.

Ama bu basit ipuçları ile göbeğinizi gizleyebilirsiniz…

Doğru kesimi giyin

Doğru kesim içini doldurabildiğiniz ve düz bir kesim olmalı. Eğer giydiğiniz kıyafetin kumaşı karın kısmınızda toplanıyorsa, bu yanlış bir elbise ya da bluzun içinde olduğunuz anlamına gelir. Diğer bir hile de dikkati başka yöne çeken giysiler giymek. Örneğin straplez kesimli ve göğüs kısmı lastikli olan elbise ve bluzlar giyerseniz, karnınızı da saklamış olursunuz. Omuz ve boyun kısmını açıkta bırakan kıyafetlerle dikkatleri bu kısma çekebilirsiniz.

Kıvrımlı kadınlar

Bu seksi kadınların kendilerine olan güvenleri tüm dünyada kabul görüyor, belki de bu yüzden onlar kıvrımlarını asla gizlemiyorlar. Evet, belki biraz göbekleri var ama onlar vücutlarıyla barışıklar ve bunu bütün dünya ile paylaşmaktan geri durmuyorlar. Siz de bu kadınları kendinize örnek alabilirsiniz;

Beyonce

Ünlü RnB yıldızının belki kalçaları büyük, bacakları kalın, biraz da göbeği var ama yine de dünyanın en çok beğenilen kadınlarından biri. Vücudunu kabullenmiş durumda ve zayıflamatakıntısı yok. Büstiyerler ve kısa bluzlarla vücudunu göstermekten hiç çekinmiyor.

 

Shakira

Latin güzel dolgun kalçalarını saklamıyor, aksine seksi danslarıyla tüm dikkatleri çekiyor. Shakira güçlü yanlarını biliyor ve onları kullanarak kusur olarak görülebilecek sorunlarını ortadan kaldırmayı çok iyi başarıyor.

Doğru renkleri giyin

Siyah, gri, haki, bordo, koyu mavi gibi pastel olan koyu renkleri seçerseniz, daha zayıf görünebilirsiniz. Koyu renklerin kusurları sakladığı doğru ama mutlaka kendinize yakışan renkleri seçmelisiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer ayrıntıysa giydiğiniz giysilerde 3’den fazla ton olmaması. Aksi takdirde çok fazla dikkat çekici ve çoğu zaman da gökkuşağı gibi görünebilirsiniz

Doğru materyalleri kullanın

Eğer yuvarlak ve size büyük görünen kalçalarınız varsa sizi daha uzun gösterecek aksesuar ve desenler kullanın. Uzun V kolyeler, düz çizgili bluz ve etekler hatta uzun küpeler bu konuda size yardımcı olabilir. Bunun yanı sıra kemer kullanabilirsiniz. Kemerler basenlerinizin daha küçük görünmesini sağlar ve midenizi kapatır. Göğüs altından genişleyen elbiseler ve göğüs altına takılan kemerler tam olarak göbeğiyle sorun yaşayan kadınlara göre.

Bunlardan kaçının

Tam göbeğinizde biten ve alt kısmı lastikli olan ceketlerden kaçının. Bunlar çok kısa olduğu için midenizi tam olarak kapamayabilir. Bunun dışında üzerinde çok fazla düğmesi, süslemesi ve fermuarı bulunan ceketleri giymekten de kaçının. Aynı şekilde altı lastikli olmasa bile kısa ceketlerden kesinlikle uzak durun. Dar ve kısa ceketler kesinlikle size göre değil. Büyük baskılı bluz ve elbiseler de asla giymemeniz gereken şeyler arasında. Bu tür bluzların baskıları genellikle karın bölgesinde olur ve dikkat çeker. Bu yazıyı okuduğunuza göre, sanıyoruz ki istediğiniz en son şey karnınıza dikkat çekmek.

Ne giymelisiniz?

Tunikleri ve tunik tarzı uzun bluzları deneyebilirsiniz. Bunlar hem kalçalarınızı hem de göbeğinizi saklar. Göğüs kısmından vücudunuza oturan tunikler sizi daha zayıf gösterecektir. Babydoll tarzı elbiseler de ayrıca tercih edebileceğiniz modellerden biri. Bollaşarak aşağıya indiği için göbeğinizi ve basenlerinizi çok iyi gizler. Tercih edebileceğiniz bir başka model de çan etekler. Özellikle yüksek belli oldukları için ve karın kısmınızı bir kemer gibi sardıkları için göbeğinizi başarılı bir şekilde gizleyebilirsiniz. Kalem etekler de tam size göre. Biraz dar olduklarından vücudunuzu korse gibi sarar ve bütün fazlalıklarınızı tolare eder.

Bir Cevap Yazın