AskTurka.Com

İnatçı Ojeleri Çıkarma Yöntemi

1.630
İnatçı Ojeleri Çıkarma Yöntemi

Sevgili oje sever kızlarımız bilirler ki simli, pullu ojelerin yerini hiçbir şey tutamaz. Evet, renkli ojeler çok hoştur ama simli ojelerin yeri çok ayrıdır. Tırnakların üzerinde en basit yoldan bir sanat eseri yaratmak üşengeç ama süslü birçok kıza hitap eden cinsten bir güzellik.

Ama ne yazık ki her güzelin bir kusuru var.

Simli ojeler de tırnaklarda güzel durmasının, basit ama çok çok güzel bir sonuca sahip olmanın intikamını söke söke alıyor resmen. Çünkü o simler, pullar tırnağınızdan kolay kolay gitmiyor.

Sim, pul gibi maddeler, normal ojeleri asetonla ovaladığınız gibi ovalasanız da bir yere gitmez. Pamuğu liğme liğme ederler ama yine de yerlerinden kıpırdamazlar, resmen tırnağınıza kazınırlar.

Yani bu durumda iki seçenek var: Ya pullu oje sürmemek ya da bu ojeleri kolay çıkarmanın bir yolunu bulmak. Ama elbette ki tırnaklarının güzelliğinden dahi vazgeçemeyen kızlarımız ikinci seçeneği tercih etmiş.

Simli ojeleri tırnaklarınızdan soruncuzca çıkarmak için size gerekli olan malzemeler: Alüminyum folyo, aseton ve pamuk.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Alüminyum folyoyu parmaklarınıza sarmak için ufak parçalara ayırın ve içerisine pamuk yerleştirin. Pamuklara bolca aseton sıktıktan sonra pamukları alüminyum folyo dışta kalacak şekilde parmağınıza sarın ve 1-1,5 dakika bekleyin. Ardından pamuğu parmağınızdan birazcık ovalayarak çıkardığınızda asetona direnen tüm simlerin ve pulların yola geldiğine şahit olacaksınız.

inatci ojeler icin oje cikarma yontemi 01

Bu işin sırrı nedir derseniz… Bu işin sırrı asetonun hava almamasıdır. Hava almayan aseton, tırnağa çok daha iyi nüfuz eder ve pulmuş, simmiş dinlemeden söker alır. Ama bu durumun bir dezavantajı da  var elbette: Asetonla o kadar süre boyunca havasız ortamda kalan tırnak elbette ki kuruyor ve yıpranıyor. Bu nedenle bu oje çıkarma seremonisinden sonra tırnaklarınızı derinlemesine nemlendirmeyi sakın unutmayın.

inatci ojeler icin oje cikarma yontemi 02

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.