AskTurka.Com

İlk Buluşmadan Sizi Vazgeçilmez Yapacak Tüyolar

İlk Buluşmadan Sizi Vazgeçilmez Yapacak Tüyolar

İlk buluşmalar, kadın içinde, erkek içinde oldukça sancılı bir süreçtir. Bu süreci iyi bir şekilde atlatmayı başarabilirseniz, çok güzel bir ilişkinin adımlarını atabilirsiniz. Ne konuşulacak, ne giyilecek, nereye gitsek, nasıl biri acaba gibi soruların sizi gereğinden fazla germesine izin vermeyin. Herşeyde olduğu gibi bu ilk buluşma krizlerinide iyi bir şekilde yönetmek sizin elinizde… Akıllı adımlar atarak, ne istediğinizi bilerek, bir sonraki adımı düşünerek yol alırsanız, ileriki günlerde mutlu olmamak için hiçbir nedeniniz kalmayacaktır.

Size vereceğimiz tüyolarla, karşınızdaki insanı kendinize daha ilk buluşmadan hayran bırakabilirsiniz.

İlk izlenim bazen herşeyden önemli olabiliyor. Bu yüzden ilk buluşmada giydiğiniz kıyafet tahmininizden daha fazla önem taşıyor. Aşırı dekolteli kıyafetler, karşınızdaki insan tarafından farklı algılanmanıza neden olabilir. Mesela bacak dekolteniz varsa, göğüs dekoltesi vermekten kaçının ya da tam tersi göğüs dekolteniz var ise pantolon ya da uzun etek tercih edebillirsiniz. Vücut hatlarınızı ortaya çıkaran ipek kumaşlar ilk buluşma için en iyi tercihlerdendir, bizden söylemesi…
Gözler kalbin aynasıdır. İyi bir göz makyajıyla bakışlarınızı derinleştirebilir, karşınızdaki insanı daha ilk bakışta büyüleyebilirsiniz. Makyajınızda abartıdan kaçınmalısınız, doğal ama etkileyici bir makyaj sizi göz kamaştırıcı bir kişiye dönüştürecektir.
Küçük dokunuşlar, ilişkinin ilerlemesi için hayati önem taşır. Abartıya kaçmadan konuşurken koluna, omuzuna küçük dokunuşlar yaparak, karşınızdaki insana olan ilginizi daha iyi bir şekilde ifade edebilirsiniz. Aynı zamanda bu ondan hoşlandığınızı ve ikinci görüşme için sabırsızlandığınız mesajınıda verir.
İlk buluşmada kendinizle ilgili çok fazla detay vermekten kaçınmalısınız. Bırakın zamanla sizi o tanısın, siz kendinizi her ayrıntısına kadar anlatırsanız, ona merak edecek birşey bırakmamış olursunuz ve onun gözünde cazibeniz düşüşe geçebilir. Daha çok dinleyici ve gözlemci olmaya çalışın.
Konuşulmaması gereken konuların başında iki tarafında eski sevgilileri geliyor. Geçmişin geçmişte kaldığını ve yeni bir defter açmaya çalıştığınızı unutmamalısınız.
Yasaklı kelime ise ”farketmez”… Eğer karşınızdaki insan ne yapmak, ne yemek ya da benzeri bir şey soruyorsa kesinlikle ”Benim için farketmez, sen seç” demeyin. İpleri ilk günden karşınızdaki insanın eline vermek istemezsiniz herhalde 🙂
İlk buluşmayı tadında bırakın ve gecenin uzamasına asla izin vermeyin. Kaçan herzaman kovalanır, bunu göz ardı etmemeye özen gösterin.
Evlilikle ilgili düşüncelerinizi kesinlikle ilk buluşmada anlatmaya kalkmayın. Bu erkeğin arkasına bakmadan kaçmasına neden olabilir.
Son ve en önemli kural; kendinizi olduğunuzdan farklı göstermeye çalışmayın. Karşınızdaki insanın sizi siz olduğunuz için istemesi gerekiyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.