Erkeği Değiştirmenizi Sağlayan Öneriler

0

Size aşıksa değişebilir
“Hiçbir yöntem sevgilimi eğitmeye yardımcı olamaz! Onu çok seviyorum ve değişmesini istiyorum” diyorsanız aslında en kolay ve her zaman işe yarayacak bir yöntemle işleri yoluna koyabilirsiniz. Kendinize aşık ederek tabii ki! Bu, bir erkeğin aniden değişmesi için yeterli olan en iyi ve en çabuk yöntemdir. Bir erkeği eğitmek için en kolay yol bu olsa da, bir kadın için bazen uygulayabileceği en zor yol olabilir. Çünkü erkekler ancak gerçekten gözleri sizden başkasını görmediği zaman değişir, en azından bir süreliğine. Fakat “Bana aşık oldu” deyip, bütün ipleri ellerine verirseniz, yeniden eski haline dönecektir.

Hoşunuza gitmeyen davranışınızı geçiştirmeyin
Sevgiliniz ilişkinin başında düzgün davranmıyorsa, zaman ilerledikçe düzeleceğini ümit etmek zaman kaybı olarak görülebilir. Hoşunuza gitmeyen bir davranış karşısında ne düşündüğünüzü söyleyin. Unutmayın; bir erkek ilk başta nasıl davranıyorsa aynı şekilde devam eder. Fakat başlarda uyarırsanız, sizi kaybetmemek için ufak değişiklikler yapabilir. Onun için yaptığınız iyiliklerin karşılığı gelmiyorsa, bir gün yaptıklarınızı anlayacağını ümit ederek beklemek yerine ilişkinizi gözden geçirin. Gerçekleri görmek bazen zor olabilir. Çünkü aslında sevgilinizin sizi mutsuz ettiği davranışları biliyor, yalnızca gerçekleri kabullendiği¬nizde ayrılmak zorunda kalma korkunuzla yüzleşmek istemiyor olabilirsiniz.

Hatalarını yüzüne vurmayın
Sevgilinizin sizi dinlemesini istiyorsanız, onun dikkatini çeken kelimeler kullanmaya çalışın. Örneğin “seks” kelimesi gibi. İlk başlarda sıkıcı, hatta anlamsız cümleler kurmak zorunda kalabilirsiniz. Fakat göreceksiniz ki daha önce siz konuşurken “Evet, evet” diyerek geçiştiren erkek arkadaşınız, cümlenizin başında ilgisini çeken bir kelime duyduğunda gözlerinizin içine bakacak. En azından gerçekten sizi dinlediğini göreceksiniz. Bir diğer seçenek ise sizi dinlemeyen sevgiliniz konuştuğunda aynısını sizin de ona yapmanız. Erkekler genelde yaptıkları yanlış davranışlar hakkında eleştiri duymayı “dır dır” olarak adlandırırlar, fakat aynısını onlara yaptığınızda yanlış davrandıklarını daha kolay anlarlar. Bu yüzden bunu bir oyun olarak görün ve o öğrenirken siz eğlenin.

Anasının kuzusu ise değiştirmek zor olabilir
Bir erkek, birlikte olduğu kadına nasıl davranması gerektiğini ilk olarak ailesinde gördüğü davranışlarla öğrenir. Fakat bir anne, şımarık ve her istediği yerine getirilen bir erkek yetiştirdiğinde, ondan sonra gelecek kadına daha çok iş düşer. Kadınların sorumluluğunun aslında eğitmek değil, sevmek ve sevilmek olması gerekiyor. Bu yüzden sevgilinizin annesi hakkında olabildiğince fazla bilgi edinin. Devamlı annesinden bahseden, yaptığınız her şeyi, örneğin pişirdiğiniz yemekleri ya da evdeki düzeni annesinin alışkanlıklarıyla karşılaştıran bir erkekle olmak çok zordur. Bir anda sevgilinizle ilgilenmek yerine annesiyle kendinizi yarış halinde hissedersiniz. Annesi ile ilişkisinin normal düzende yürüyor olması en idealidir. Yetişkin bir erkeğin, annesinin kanatlan altından çıkmış, kandi ayakları üzerinde duruyor olması gerekir. Öte yandan ailesine gösterdiği saygı, onun sizinle yaşadığı ilişkide de ne şekilde davranacağına dair bir ipucudur. Siz ne kadar “Ben onunla birlikteyim, ailesi beni ilgilendirmiyor” diye düşünseniz bile aslında onların etkileri ilişkinizin bir parçası olacaktır. Hatta bir süre sonra ailesiyle olan ilişkisini düzenlemek yine size düşebilir. Eğer ailesiyle arası iyi olmayan bir erkekle beraberseniz, aralarını düzeltmek sizin ilişkinizi de daha pozitif bir havaya sokabilir. Çünkü bu sayede hem ailesi hem de erkek arkadaşınız, yapıcı tavrınız karşısında sizi daha çok sevip saygı göstermeye başlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.