Düğününüz İçin Nasıl Bir Damatlık Düşlüyorsunuz?

1

 

Erkekler için düğün günü kıyafeti gelinlerinki kadar aşırı derecede çeşitli olmasa da bir çokdamat büyük günlerinde bunu tamamen yanlış anlıyor!  Genellikle yapılan hataların içinde kötü ayakkabılar, üste tam oturmayan kıyafetler başta geliyor.

Aslında bazı basit kurallarla hem fark yaratıp hem de kendinizi rahat hissedebilrsiniz.

Giyim Kuralları

Kıyafet kurallarınızı önceden belirleyin. Bunun için gereken mekan, günün saati ve mevsim gibi bir çok faktör var. Ayrıca yakın erkek arkadaşlarınızın özel bir kostüm giymesini istiyorsanız bunu onlara açıkça söylemelisiniz. Gelinlik günü en önemli kıyafeti olsa da geleneksel erkek giyim kuralı en kolay takip edilendir. Gündüz töreni kıyafeti koyu, genellikle siyah yuvarlanmış ön kesimlere sahip frak, çizgili veya ekoseli pantolon ve apayrı desende bir yelek. İşte bu tam bir İngiliz düğünü ve en resmi düğün kıyafetidir. Düğüne katılacak diğer erkekler de genellikle gündüz töreni kıyafeti giyebilirler.

Eğer gece düğünüyse beyaz kravat ve ceket giymeye dikkat edin. Bu gündüz kıyafetini eşdeğerdir, son derece şık ve popülerliği hiç bitmeyecek bir takımdır. Beyaz gömlekli siyah frak, papyon ve yelekten oluşur. Eğer geleneksel resmi kıyafet sizin zevkinize göre değilse ya da düğünün tarzına uymuyorsa, iyi oturan bir salon takımı modern ve kullanışlı olabilir. Eğer genellikle takım giyiyorsanız her zaman giymediğiniz bir şeyi tercih edin ve çok fazla iş takım gibi görünmelerinde kaçının.

 

Renk paletinin sizi alıp götürmesine izin vermeyin! Gömlek kravat, pantolon askısı mendil ve takımın hepsi rengarenk olursa hiç de iyi bir sonuç olmazEğer alışveriş size bir kabus gibi görünüyorsa düğününüz, ısmarlama giysi yaptırmak için için güzel bir fırsat. Provalarınızısıkıştırmamak için 3-4 ay öncesinden zaman ayırmaya  başlayın. Terziye kıyafetin düğün için olduğnu ve her zamankinden farklı bir şey olmasını istediğinizi söylemeyi unutmayın. Eğer bir terzi tutmaya gücünüz yetmiyorsa bir öok mağaza geniş yelpazede kıyafetlerden oluşan kişisel terzilik ve stil danışmanlığı hizmeti veriyor. El yapımı tam üstüne göre olmayabilir ancak yaka devriği, yelek gibi size özel dokunuşlar yaratma fırsatı verir.

 

Kişiye özel üretimler yalnızca terzicilikte sınırlı değil. Gömlekler, ayakkabılar hatta kravatlar bile kişiye özel biçimde ısmarlanabilir. Özel yapılmış bir kravat satın alınabilecek bir lükstür. Tıpkı kıyafetlerinizde olduğu gibi şeklini seçmelisisnz. Unutmayınki satın aldığınız bir tasarım kravat ile eşi benzeri olmayan bir parçaya sahip olabilirsiniz.

 

Kıyafetleri denerken üzerinize tam oturan gömlek ve doğru ayakkabıları giydiğinizden emin olun. Ceketin kolları gömleği tamamen kapatmamalı ancak kollar yandayken yarım parmak kadar manşeti götermelidir. Ceketin uzunluğu oturulacak yeri kaplayacak kadar olmalı. Pantolonlarayakkabının üstüne küçük bir arayla oturmalı.

Takımın vücuda uygunluğu kişisel zevke göre değişebilir. Takımın önü iliklendiğinde ceket cekette yatay pililer oluşmamalı çünkü bu takımınsize küçük olduğunun işaretidir; hoş bir görüntü değil! Ceketinizin yakası gömleğinizin yakasının üstüne kırılmadan ve aralık kalmadan muntazam bir şekilde oturmalı. Gömlek yakası arkadan ceket yakasının ortalama yarım parmak kadar üstüne oturmalı.

 

Ayakkabılarınızın mükemmel derecede parlatıldığından emin olun. Yakanızda bir çiçek olsun. Çiçek düğme iliğinden geçmeli ve iğnelenmemeli. Çiçeğin sapı ipekten bir kumaşla iliklenmeli. Bu kişiye özel tasarımlarda zaten olan ve hazır giyim takımlarında yi duran bir niteliktir. Çiçekler konusunda bir uyarıda bulunmak gerekirse , çiçekçiler ililer hazırlarken  biraz abartıp büyük, ağır ve fazla süslü düğme ilikleri hazırlayabiliyor. Bunun için folyo ve yeşillik istemediğinizi belirtmeyi unutmayın. Son olarak yeni bir çift kaliteli koyu renk çorap alın. Bunlar oturduğunuz zaman bacağınızın hiç bir kısmını göstermeyecek uzunlukta olmalı. Ve parıldamaya hazırsınız! Şimdi yapmanız gereken tek şey zamanında giyinip gelini ve davetlileri şaşırtmak!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.