AskTurka.Com

Düğün fotoğrafı çekimi için hazır mısınız?

Düğün fotoğrafı çekimi için hazır mısınız?

Evliliğe hazırlık yolunda müstakbel gelin olarak düşünmeniz gereken birçok şey olduğunu biliyoruz. Fotoğraf çekimi de düşünülmesi gerekenlerin en önemlilerinden biri!

İşte fotoğraf çekiminize hazırlıklı gidebilmek ve en güzel pozlarınızı verebilmek için yapabilecekleriniz…

Yüksek ve pozitif enerji

Fotoğraflarda güzel çıkmak, elbette öncelikli olarak keyifli, pozitif ve yüksek enerjili olmanıza bağlı.

Bunun haricinde dikkat edileceklere göz atmaya ne dersin?

Mutlaka cilt bakımı yapın

Beyaz gelinliğin içinde ışıltılı bir cilt için, düğün öncesinde 1 hafta boyunca her gün nazikçe kese yapabilirsiniz. Bununla birlikte pürüzsüzleştirdiğiniz teninizi, organik Hindistan cevizi yağıyla mis kokulu ve çok daha yumuşak bir hale getirebilirsiniz. Yağ ile karıştıracağınız bir miktar ışıltılı bronz pudrayla da kendi otobronzlaştırıcınızı yapabilir, cildinize hoş bir bronz ışıltı katabilirsiniz. Kıyafetinize bulaştırmamaya dikkat edin…

En önemli ayrıntı: Düğün günü makyajı

Düğün gününden önce, farklı saçlar ve makyajlarla en iyi görünümünüzü bulmaya çalışın. Bunu aylar öncesinden yaparsanız, büyük günde düşünmeniz gereken pek çok ayrıntıyı daha kolay aklında tutarsınız. Ayrıca, hazırlanırken yardımcı olan arkadaşlarınızla ya da kuaförünüzle daha iyi bir iletişim sağlarsınız.

 

Makyajınıza karar verdikten sonra ise bunları göz önünde bulundurun:

– Fondöteninizi ince ve aceleye getirmeden uygulayın ve teninizle aynı tonda olmasına özen gösterin.

– Kıvrık kirpikler ve maskara, fotoğraflarda güzel görünmenizin en önemli şartlarından biri. Dikkat çekici bakışlarınız, fotoğrafa bakanları da etkileyecek. Hacim veren maskaralardan faydanlamayı deneyin. Böylece gözleriniz daha açık görünecektir.

– Kaşlarınızdaki boşlukları, bir kaş kalemiyle veya kaş farıyla doldurmayı unutmayın. Bu dokunuş fotoğraflarda ciddi bir fark yaratacaktır. Çünkü kaşlarınız, duyguların göstergesi olan ifadelerin belirleyicisi durumundadır.

Uçuşan küçük saçlara dikkat

Fotoğraflar, uçuşan saçları gösterebilir. Özellikle, özenle hazırlandığınız fotoğraf çekiminde bu ufak saçların fotoğrafınızı bozmasını istemiyorsanız, saç serumlarından ya da az miktarda besleyici yağlardan yararlanabilirsiniz. Ürünü önce elinize daha sonra saçınıza uygulayarak kontrolü sağlayabilirsiniz.

 

Son aşama: Poz verme

Fotoğraf randevusundan önce, en sevdiğiniz fotoğraflarınıza dikkatlice bakarak fotoğrafta sevdiğiniz özelliği bulmaya çalışın. O fotoğraftaki açıyı mı sevdiniz yoksa gülümsemenizi mi? Çekimde bunu hatırlayarak taklit etmeye çalışın.

– Baygın ve yarı kapalı gözlere son vermek için, gözlerinizi fotoğraf çekilmeden hemen önce kapatın ve klik sesini duymadan hemen önce açın.

– Gıdılı bir görünümden sakınmak için, ileri doğru bakın ve çenenizi hafifçe uzatın.

– Son olarak bu kırmızı halı taktiğini deneyin: Dilinizi ön dişlerinizin arkasına yaslayarak gülümseyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.