AskTurka.Com

Deniz ile İlgili Güzel Sözler

Deniz ile İlgili Güzel Sözler

Yapraktan dökülen çiğ tanesi gibi berrak, denizde parıldayan yakamoz gibi ışıl ışıl, mutluluk dolu bir ömür geçirmen dileğiyle. İyi ki doğdun, iyi ki varsın.

Sen baharın yağmurla getirdiği özlemdin içimdeki, sen çiğ tanesi kadar saf ve ne olduğunu asla anlayamadığım yanımdın benim ve denize düşüp de ıslanmaktan korkutan bir savaştın yüreğimde… Özlemini her gece koynumda hissettiğim ve hiçbir zaman seni sevmekten vazgeçmediğim için özeldin. Sonra gözlerle yüzüme baktığında ya da her kavga edişimizde fırtınalar kopardı yüreğimde, sen hiç bilmezdin

Geceleri uzaklara çığlık olur sesim, denizden çıkan yosun kokusundan keskin sana özlemim… Bu sabah sırf senin için aralandı gözlerim… GüNaYdIn HeR şEyİm…

deniz derindir durulmaz, dostluk ebedidir unutulmaz….
Dost deniz kenarındaki taşlara benzer. Önce tek tek toplarsın sonra birer birer denize atarsın ancak bazılarına kıyamazsın. İşte sen o kıyamadıklarımdansın.
Gece bir başka giyer siyahını, yıldızlar daha sönük olur, yakamozlar başka çizer denize kendini ve hayat daha kahpe oynar oyununu sen yanımda yoksan… Beyaz bir güvercin yolluyorum sana; kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi ve sadakat, kar beyaz tüylerinde umut, gagasında iyi geceler öpücüğü, yanağını uzat..
Gözlerinin içinde karadeniz olup kaybolmak isterdim ama yokluğunda kayboluyorum sen bunun farkında bile değilsin seni çok özledim canım benim.
Ben her gece sen uyurken deniz olup vuruyorum sahillere, rüzgar olup esiyorum sessizce, sen uyurken yüreğim geliyor üstünü örtmeye, bensizken üşümeyesin diye !
Dünyadaki bütün çöller bir avuç kalırcasına birer tanecik insan olsalar ve bütün denizlerdeki sular bir yudum kalırcasına birer damla insan olsalar unutma ki tek seveceğim kişi sensin..
Her deniz bir martı,her rüya bir uyku,her nota bir şarkı,her mezar bir ölü,her ağaç bir kök bulurda ben başka bir sen bulamam
Kuraklık çökse de denizlerine gönlünün İnan gözyaşlarımla sulardım seni sonuna değin ömrümün
Denizler mürekkep gökyüzü kalem oldu, Yıldızlara binlerce kez seni seviyorum yazdım, sende inandın. Ben seni sevmedim sana taptım!
Ufukta bir gemi görsem seni taşıyan, Mavi denize dalardım geriye bakmadan, Uçsuz bucaksız mavilikte arardım beni, Ta ki beni sende bulana kadar
Sen benim gökyüzümdün, denizim, topragimdin, Simdi bir hatira olamazsin belirsiz, uzak Biliyorsun bazi seyler vardir elimizde olmayan Iste öyle imkansiz birsey seni unutmak.
Sen hiç denizin dibine baktığında yeşil ormanları gördünmü, imkansız deme çünkü ben senin gözlerine baktığımda cenneti görüyorum aşkım..
Bir deniz kenarında kumsala eğilip birkaç taş alırsın eline, sonra birer birer atarsın ya denize doğru.. Sonra bir an durursun ve bazılarını atmaya kıyamazsın hani.. Diğerlerinden farklıdır sanki. İşte sende onlardan birisin aşkım…
DENİZ GÖZLÜM Dayanılmaz oldu artık hasretin Eskidi öpmekten bendeki resmin Neden yanlızken yanımda yoksun İçimdeki hasretin artık son bulsun Zamansız gidişin beni bitirdi Gözlerim hep yaşlı seni beklerim Özledim bitanem seni isterim Zalim ayrılığa isyan ederim Loş ışıklarda teselli ararım Ümitsiz kalbime seni sorarım Mavi gözlerine hasretim gel.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.