ÇEŞİTLİ VÜCUT YAPILARINA GÖRE GELİNLİK TAVSİYELERİMİZ…

1

Genç kızların en mükemmel olmayı istedikleri gün düğün günleridir. Bu günde harikulade görünmek için gelinlik seçimini doğru yapmak büyük önem taşır.

 

Dikdörtgen Tipli Vücutlar: Bu vücut türünde bel kısmı çok fazla belli değildir, omuzlardan kalçalara doğru düze yakın bir hat inmektedir. Dikdörtgen vücutlu bayanların, bellerini ortaya çıkaran büzgülü bir gelinlik modeli seçmeleri uygun olacaktır.

 

Armudi Tipli Vücutlar: Bu tipteki bir kadının kalçaları omuzlarından daha geniştir. Aradaki bu farkı aza indirmek için hafif vatkalı gelinlik modelleri uygun olabilir. Bunun yanısıra, kalın kumaşlı modeller tercih edilmelidir. Kalçalar geniş ve yuvarlaksa düz kesimli modellerden kaçınılmalıdır; çünkü bu tür modeller kalçaların genişliğini daha fazla ortaya çıkaracaktır. Kalın belli bir vücut için tavsiyemiz V tipinde bir gelinlik modeli seçimidir. Ayrıca kemerli ve geniş gelinlik modelleri de pek uygun değildir.

 

Üçgen Tipli Vücutlar: Üçgen tipli vücuda sahip kadınların omuzları kalçalarına göre daha geniştir. Genelde sporcu bayanlarda rastlanılan bu tip vücut için, omuzların genişliğini kapatmak amacıyla, üst kısmı düz kesimli ve uzun kollu modeller uygundur.

 

Kum Saati Tipli Vücutlar: Genelde ideal vücut tipi olarak görülen bu vücutlar için hemen her modelin yakıştığı söylenebilir. Yine de bellerini ortaya çıkaran modeller önerilebilir.

 

Diğer Tavsiyeler:

* Düz karınlı ve küçük göğüslüyseniz düz kesimli bir gelinlik seçebilirsiniz.

* Göbeğinizden şikayetçi olmanız durumunda A-tipinde gelinlikler uygundur.

* Sırtınızın güzelliğine inanıyorsanız, sırtı bele kadar açık olan bir gelinlik seçebilirsiniz.

* Kısa boylusanız önü V-kesimli bir gelinlik boyunuzu olduğundan uzun gösterir.

* Uzun boylusanız etek boyları çok kısa olmadan her model yakışır.

* Kısa boyunluysanız önerimiz saçlarını toplamanız olacaktır.

* Uzun boyunluysanız tam tersine saçlarınızı açık bırakmalısınız.

* Kollarınız kalın veya çok ince ise, uzun ya da kısa kollu bir gelinlik seçebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.