AskTurka.Com

Avustralya’ nın Doktor Köpeği :

Avustralya’ nın Doktor Köpeği :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Avustralya Melbourne’deki Royal Children hastanesinde çocukların yürüyüş yapmasına yardımcı olan dev köpek Ralf, herkes tarafından artık dog-tor (ingilizce doktor demek olan “doctor” kelimesinden türetilmiş)… diye çağrılıyor.

Kabarık tüyleri ve sarkık diliyle çocuklara arkadaşlık eden Ralf, Melbourne’de oldukça ünlü. Yardımsever köpek her pazartesi genç hastalarla beraber yürüyüşe çıkıyor. Hatta yorucu kemoterapi seansları sonrasında da hastanın yanında oturup ona eşlik ediyor. İlk kez böbrek kanseri ameliyatı olan 2 yaşındaki Claire Couwenberg’e yürümesinde yardım etmiş. Vücudundaki genetik problemden ötürü protein yıkımı ile mücadele eden 15 aylık Zeke Harrison da yine Ralf ile keyiflenen hastalardan biri.

Ralf’in etkisi bu kadarla da sınırlı değil. Claire’nin annesi Marie McPhee, Ralf’in odaya girdiği anda kızının kendi isteğiyle yürüdüğünü görünce çok şaşırdığını ifade ediyor ve “Onu görünce yavaş ve titrek adımlarla da olsa yürümeye başladı ve şimdi onu durdurmak pek mümkün değil” diyor…

Bazı insanlar köpek kadar yardımsever olamıyor malesef…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.