Aşkta şansını kendin yarat !

Artık “armut piş, ağzıma düş” atasözü günümüzde pek işe yaramıyor, hele ki aşk söz konusu olunca!. Biraz da senin çaba göstermen gerek. “Aşkta şansımı artırmak için ne yapmam gerek?” diyorsan, işte senin için seçtiğimiz 10 ipucu.

Ne istediğini bil
: İmajını yenileyebilir, hatta tamamen değiştirebilirsin ama karakterini biraz zor. İlişkilerde sadece cazibenin yeterli olduğunu düşüncesine bir yere kadar bel bağlayabilirsin. O yüzden biriyle aranızdaki “elektrik” olayına takılmayıp, öncelikle karşı cinsten ne beklediğini belirle. Böylelikle uzun sürecek bir ilişki için elemeyi baştan yapmış olursun.

Ne istemediğin konusunda da kararlı ol
: İlişkinde nelere tolerans gösterebileceğini, nelere tahammül edemeyeceğini en iyi sen bilirsin. Bunları bir düşün. Hemen kısa bir liste yap ve bir kenara bunları yaz. Seçimini yaparken de arada sırada bu listeye bir göz at.

Kendi hayatına sahip çık
: Nasıl bir ilişki istediğini belirlerken, kendi hayatına dair planlarını bir kenara koyma. Sonuçta sen ayrı bir bireysin. İlişkinin dışında da bir hayatın olmalı. “Aşığım, onun için her şeyden vazgeçerim” diye düşünürsen, bu bakış açısı ilk aşk ateşi sönmeye başladığında başını çok ağrıtabilir.

Resmin tamamını gör: Ayrıntılara takılıp, olan biteni kaçırma. Eğer ayrıntılar senin için çok önemliyse, o zaman bir adım geriye çekil ve ilişkine uzaktan bir bak. Bu hem ilişkiler hem de özel hayat için geçerli. Çünkü hayat, her şeyiyle bir bütün.

 Evden dışarıya çık: Konserler, partiler ve benzer etkinlikler hem sosyal çevreni genişletir hem de yeni birileriyle tanışma şansını artırır. Ayrıca gündelik hayatın da renklenir. İşe nerden başlayacağımı bilemiyorum dersen, büyük bir buluşma organize et. Sen kendi arkadaşlarını çağır, onlar da senin tanımadığın arkadaşlarını çağırsın. Bu duruma uygun çok güzel bir vecizemiz var aslında ama biz buraya yazmayalım, sen zaten anladın onu

Gözünü, kulağını dört aç: “Çok şanssızım” diyen çoğu insan, aslında yanlarından gelip geçen fırsatları fark etmemiş oluyor. İşte bu yüzden gözünü kulağını dört aç. Etrafında ne olup bitiyor sakın kaçırma. Ayrıca sen de dikkat çekmek için bir şeyler yap. Mesela alışverişte kasa sırasında beklerken duruma ve ortama uygun bir muhabbet açmak çok işe yarar.

Biraz meraklı ol: Bulunduğun ortamlarda her şeyi kafa sallayarak dinleme. Konuya ilgili olduğunu göstermek için sorular sor. Hele ki konuşulan şey senin de ilgi alanına giriyorsa, bilgi ve becerilerini ortaya dökmekten çekinme. Ama elbette dozunu kaçırmadan

Yeni bir şeyler dene: Monotonluktan kurtulmanın, kendini daha ilginç kılmanın yollarından biri de yeni şeyler denemektir. Önce kendini bir tart, bir silkin. Sonra sana uygun ayrıca fırsat da yaratabilecek hobi kurslarına yazıl.

İyi şansa inan: Kendini negatif düşüncelerden uzak tutmaya çalış. Pollyanna’cılık oyna, her şeye iyi tarafından bak. İyi düşün ki iyi bir partner seni bulsun.

Yaşananlardan ders al: İyi ya da kötü, yaşanan her şeyden bir ders almaya çalış. Kötü tecrübelerden ötürü kendi kendine dövüneceğine bunları cebine koy ki, yeni ilişkilerinde daha tedbirli olabilesin;)

Bir Cevap Yazın