Aşksızlığın Nedenleri…

Aşk hayatınız kötü gitmiyor, berbat… Çünkü henüz aşkınız da yok…

1.       Darmadağınıksınız, evinizde hiç bir şey yerli yerinde değil.

2.       Evlilik ve aşk köşeniz tuvalete denk gelmiş,

3.       Evin her yerinde balkondan geçilmiyor, yaşamın kontrolü başka ellerde,

4.       Ne bir çiçek, ne bir koku.. Soğuk ve buz gibi renkler.. Sıcak tonlardan uzak bir dünya, güneş almıyor eviniz,

5.       Kendinize ait bir ev ama, evin bir köşesine saklandınız, diğer odalarda eşyalar yaşıyor,

6.       Çok sık taşınıyorsunuz, ah bir dursanız hayatta size kargosunu gönderecek !

7.       Ev var ama, ah bir de içinde siz olsanız ! Ah bir eve uğrasanız.. Çok çalışıyorsunuz, iş koliksiniz,

8.       Işık, ışık, ışık.. Karanlıktasınız, pencereler küçük, Chi enerjisi can çekişiyor,

9.       Evin içinde eşyadan geçilmiyor, siz geçemiyorsunuz ki, partneriniz gelsin,

10.   Yatak odanızın baş köşesinde eski aşkınızın resmi var.. Boşuna beklemeyin yenisini..

 

Haydi şimdi evin içinde bir geziye çıkalım. Elinize bir çöp torbası alın ve atmaya başlayın fazlalıkları. Sonra yatak odanıza gidip bir koşu eski sevgilinin resmini hatıraların arasına koyarak vedalaşın.

Yarın olsun diye bugünü biraz pişirelim, yarının tadına varalım. Güney, Güneydoğu, Doğu odalarına yaşam alanı açın. Kuzey, kuzeybatı, kuzeydoğu bölümlerinden çekilin. Işıklı alanlara gelin, günü ve geceyi buralarda geçirin.

Eve taze çiçek alın, bunu güneybatı köşesinde bulundurun ve her zaman yenileyin.

Hayat arkadaşı veya bir aşk arıyorsanız, onu dilemeyi unutmayın. Dilemek için evinizi hazırlamalısınız. Sizinle yaşasın demiyoruz. Ama eviniz siz demek. Evinizin her köşesine enerji iplikçikleri ile bağlısınız. Başlayın hadi dolanmış iplikçikleri çözmeye. Birbiri ile bağı olmasına rağmen evin çeşitli köşelerine dağılmış eşyaları bir araya getirin. Bu birbirine bağlı ama ayrı düşmüş eşyalar arasında her gidiş gelişiniz, hayattaki yolunuzu uzatıyor ve düğümler atıyor. Oysa basitlik size büyük kolaylıklar getirecek. Az, öz ve yeteri kadar eşya ile yaşama merhaba diyin.

Kendinize çöpçatanlık yapın. Bir dilek köşesi hazırlayın. Aşk hayatınız için hayal kurmaya başlayın. Evrene onu beklediğinizi söylemelisiniz. Küskünlükler, hayıflanmalar, kırgınlıklar mühürler geleceğin kapılarını. Açın kendinizi ve geleceğe umutla bakarak anı deneyimleyin. Sizi gelecekte aşkınız ile mutluluktan alı koyacak tek şey yine sizsiniz..

Evin içine mutluluk hissi veren resimler asın. Her gün görmekten dolayı gülümseyeceğiniz temalar olsun.

Renklerinizi soğuk renklerden sıcak ve ilkbahar yaz renklerine çevirin.

Evin çeşitli yerlerine olumlamalar yazılı sözler asın. Okudukça kendinizi motive etmeye yardımcı olmalısınız.

Arka oda diye bir kavramınız var ise evde, o odaları güncel hale getirecek işlevler yaratın. Ölü enerjilerin birikeceği ve yoksunluklar yaratacak şekilde odaları terk etmeyin. Her odanın ışığı, her odanın havası, her odanın keyfi olsun. Her yeri sevin. Odalarınızı evlatlarını ayıran anne babalar gibi bırakmayın. Her oda sizin bir hücreniz gibidir. Hiçbir parçanızı terk edemezsiniz.

Sürekli eşya değişikliği yapmayın, bir şeyde karar kılın. Alışveriş canavarlığından vazgeçin, yeni enerjiler yeni sorumluluklara davetiyedir.  Sürekli alımlar, birbiri ile örtüşmeyen, buluşmayan enerjileri ve insanları hayatınıza çeker.  Bir araya gelip de, hikayeye dönüşememiş sözcükler gibi kalırlar. Her evin bir hikayesi olmalı. Her koltuk ötekine anlatabilmeli hikayesini..

Sadelikten yana olun. Konfor ve lüks arasında inanılmaz büyük bir ayrım ve onların birbirine dönüştürdüğünü fark edemeyeceğiniz küçük detaylar saklıdır.

Eviniz sizin mabedinizdir. Bir eviniz varsa, arkadaşlarınızda kalmaktan vazgeçin. Evinizle bütünleşmelisiniz. Birden fazla eviniz var ise, en az birini enerji kaynağınız olarak belirleyin. Hatıralarınız, geçmişiniz ve sizi oluşturan şeyler bu evde olsun.

Ertelemeyin, hemen yapın. Geleceği bugüne çağıracak hız siz de saklı. Sonra evrenin hızı işi ele alacaktır.

Kendinize hediyeler alın. Evde bulunan ve size hediye edilmiş ancak sizin bir türlü içinizin ısınmadığı her türlü eşyadan vazgeçin. Onlarsız daha mutlu olacaksınız.

Aşk, aşk, aşk… Sizi bekliyor.. Bunun için hazır olun, hazırlanın.. Evinizi satışa çıkarmak, ev değiştirmek, koltuk yüzü, perde deseni değiştirmek çare değil. Evlilik köşenizi kırmızılara da boğsanız Aşkın sihirli çiçeği başka bir yerde gizli.. Onu bulmak  istiyorsanız, kendi bahçenizden başlayın. Yaşadığınız evde saklı gizi bulun.. Aşkın kapısını aralayın..

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.