İşte mutlu evliliğin formülü!

Aşk doktoru yazar Mehmet Coşkundeniz, İzmir’de katıldığı bir söyleşide evliliğin “5 s” kuralını açıkladı. Coşkundeniz, uzun süreli ve mutlu bir evliliğin sevgi, saygı, sadakat, sabır ve evliliğin olmazsa olmazı seks olduğunu söyledi.

İzmir’de Konak Belediyesi Melahat Yılmayan Öğrenme Evi kursiyerleriyle bir araya gelen yazar Mehmet Coşkundeniz aşk ve birliktelikler üzerine kadınlarla gerçekleştirdiği söyleşide uzun soluklu mutlu bir evliliğin püf noktalarını açıkladı. Halk arasında “Kötü giden evlilikleri çocuk kurtarır” sözünün çok yanlış olduğunu belirten Mehmet Coşkundeniz, şöyle konuştu: “Evliliği çocuk kurtarır inanışı çok yanlış.

İstatistiklere bakıldığında boşanmaların yüzde 63’ü çocuk sahibi çiftlerdir” Coşkundeniz, uzun süreli ve mutlu bir evliliğin sırrını şöyle özetledi: “Mutlu evliliğin ‘5 S’ kuralı vardır. Sevgi, saygı, sadakat, sabır ve evliliğin olmazsa olmazı seks. Bunlardan biri olmazsa o evlilik temeli sarsılır ama çoğu zaman yine ayakta durur. Fakat diğer ayakları yere basmazsa o evlilik yıkılır.”

Çocuklarının birlikteliklerine yaklaşımları konusunda ebeveynlere tavsiyelerde bulunan Coşkundeniz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çocuklarınıza, onaylamasanız dahi yaşadıkları birlikteliklere yasak getirmeyin. Çünkü yasak olan ilgi çeker. Mutsuz olacağını düşünseniz de uyarın ama müdahale etmeyin. Bırakın aşk acısını yaşasın. Ebeveynin görevi çocuğuna eş seçmek değildir.  Sizin doğrularınız onun doğrusu olmayabilir. Sevdiği kişiye sizin gözünüzle göremez. Sabırlı olun ve yaşaması gerekeni yaşasın. Mutsuz olacak diye ayırırsanız ömür boyu o kişi aklında kalır. İlişkiyi yarım bırakırsanız, tamamlanmayan bir ilişkiyi keserseniz hata yaparsınız. Kim bilir belki de kızınız ya da oğlunuz çok mutlu olacak. Acı çekilmeden doğru  ilişki bulunmuyor.”

İHA

aşkAşk Doktoruaşk ve ilişkilerevlilikevlilikte 5 s kuralıilişkilerilişkilerde 5 s kuralı
Yorumlar (0)
Yorum ekle