Kardeş Sayısı Karakteri Nasıl Etkiler?

Yapılan araştırmalara göre kardeş sayısı direkt olarak kişilerin karakterilerini etkiliyor. Tek çokcuk, iki kardeş ya da daha fazlası… Hepsinin ayrı ayrı özellikleri var. Hem iş hayatında, hemde evlilik hayatında oldukça etkili olan kardeş sayısıyla, karşınnızdki insanı daha kolay analiz edebilirsiniz.

Tek Çocuk:

Araştırmalara göre tek çocuk istediğini bir şekilde mutlaka elde eder. Yeter ki gerçekten istesin… Genellikle inatçı yapıya sahiptirler ve rahatlarına düşkündürler. Kolay kolay kimsenin peşinden koşmazlar. Çok fazla paylaşımcı yapıları yoktur. İş hayatlarında başarıyı yakalamak onlar için çok zorlayıcı bir durum değildir. Ancak evliliklerinin yürümesi için, karşısındaki insandan sürekli olarak ilgi beklerler.

En Büyük Kardeş:

Evin en büyük çocuğu genellikle sakin yapıdadır. Kolay kolay öfkelenmezler ve sabırlı yapıya sahiptirler. Ancak sinirlendiklerinde de bir sürenin birikimini patlatırlar ve kolay kolay ona yapılan şeyleri unutmazlar. Evlilik hayatları oldukça başarılı olur. Paylaşımcı ve alttan alan tavırları sayesinde ilişkilerinde başarıyı yakalamaları çok zor olmayacaktır.

En Küçük Kardeş:

Olaylara objektif bir şekilde bakmayı başarabilen, ayrım gözetmeyen yapıya sahiptirler. Bu özellikleri de onları genel anlamda başarıya götürür. Büyük çoğunluğu eğlenceli yapıya sahiptirler. İçlerindeki çocuk kolay kolay büyümez. Kendilerini sürekli olarak yenileme ihtiyacı hissederler.

Ortanca Çocuklar:

Evin ortanca çocukları adeta denge unsurlarıdır. Evin ne küçüğü, ne de büyüğü olduklarından, küçük yaşta dengeleri sağlamayı öğrenirler. Bu özellikleri hem iş, hem de evlilik hayatlarında onları başarıya götürür. Genellikle anlayışlı yapıya sahiptirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.