Evlenmeden Önce Bu Soruları Mutlaka Cevaplayın

Aşk çoğu zaman mantıklı karar vermenizi engeller. Şuanda size muhteşem görünen şeyler, ilerde sizin için çok büyük sorunlar oluşturabilir. Evlilik içinde bazen sadece aşk ve sevgi yeterli değildir. Dünyayı toz pembe görmenizden dolayı, beklentileriniz ikinci plana atılır ve ileride ciddi boyutlara varan anlaşmazlıklarla karşılaşılabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için evlenmeden önce mutlaka çift olarak cevaplamanız gereken sorulara bir göz atın derim.

Çocuk İçin En Uygun Zaman?

Çiftlerin en çok anlaşmazlık yaşadığı konulardan biridir çocuk meselesi. Bir taraf hemen çocuk isterken, diğer taraf erken olduğunu söyler ve sonuç olarak aradaki ilişkiyi zedeleyecek anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir. Bu tarz bir durumla karşılaşmamak için evlenmeden önce mutlaka karşılıklı oturup bu konuyu konuşmalısınız.

Görev Dağılımı Nasıl Olacak?

Evlenmeden önce özellikle kadınlar için herşey daha toz pembedir. Evlenmeden önce yapabileceğini düşündüğü şeyler zamanla, zor gelmeye başlayabilir. Bu da çok normaldir. Bir kadın hem çalışıp, hem de ev işlerine yetişmeye çalışacaksa, mutlaka görev dağılımı yapılmalı. Yoksa ileride ”Herşeyi ben yapıyorum” tartışmaları boy göstermeye başlayacaktır.

Fedakarlık Yapmaya Hazır mısınız?

Evlilik demek, bir anlamda fedakarlık demektir. Bazen hoşlanmadığınız şeyleri yapmak zorunda kalacaksınız ya da kendinize zaman ayıramayıp ev ile ilgili işlere koşturacaksınız ya da çok istediğiniz ayakkabı bütçenizi sarsmasın diye sadece hayallerinizde kalacak… Bu ve bunun gibi birçok konuda fedakarlık yapıp yapamayacağınıza emin olmalısınız.

Bir Evlilikten Beklentiniz Nedir?

Evlenme yolunda ilerleyen bir çiftin birbirlerine sorması gereken en önemli sorulardan biri, evlilikten beklentisidir. Evliliğinizin cicim aylarından sonra süpriz sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız, karşılıklı beklentilerinizi, isteklerinizi, eşinizin hoşlanmadığı davranışlarınızı bilmeniz gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.